COREPER I

COREPER I

(EL siseturg)

Tel +32 2 227 4303

 

Marten KOKK
suursaadik, esinduse asejuht

 

Elen NURME
esinduse asejuhi Coreper I küsimustes abi

 

Koordineerimine

Helena HINTO – atašee

  • Mertens, Coreper I koordineerimine, Euroopa semester

 

 

Tööstus, siseturg, energeetika, transport ja telekommunikatsioon

Sekretär: Kersti Neeme, tel +32 2 227 4342

 

Algis KOKKA – nõunik transpordiküsimustes

  • Maismaatransport (v.a raudtee), transpordivõrgustikud ja intermodaalsed küsimused

 

Margit MARKUS MOOSSEN – nõunik transpordiküsimustes

  • lennundus, maismaatransport (raudtee), merendus, siseveetransport, integreeritud merenduspoliitika, tööstus- ja innovatsioonipoliitika, kaitsetööstuspoliitika, kosmosepoliitika, Galileo, turism, ekspordikrediit, mootorsõidukite tehniline harmoneerimine

 

Madis EHASTU – nõunik majandusküsimustes

  • kaubandusküsimused, teenused, turulepääs, vastastikune tunnustamine, kaubanduse kaitsevahendite poliitika, kaubanduspoliitika komiteed (tekstiil ja teras), platvormid, tarbijakaitse, siseturupoliitika, parem õigusloome, tooteohutus

 

Lesli LINNAP – nõunik telekommunikatsiooni- ja digitaalküsimustes

  • infoühiskond, IKT-projektid, telekommunikatsioon, telekommunikatsioonivõrgud, sideturu regulatsioon, interneti haldamine, postiteenused, küberturvalisus, kübediplomaatia, Euroopa Digitaalne tegevuskava, digitaalne ühtne turg, e-valitsus, e-privaatsus

 

Kristiina TAMMERAID – nõunik energeetikaküsimustes

 

 

Põllumajandus ja kalandus

Sekretär: Kersti Neeme, tel +32 2 227 4342

 

Peeter SEESTRAND – põllumajandustalituse direktor

  • põllumajanduse erikomitee (SCA) esindaja

 

Reili KIVILO – nõunik põllumajandusküsimustes

  • veterinaaria, loomade heaolu, toiduohutus, sööt, GMO-d

 

Liina TOMLINSON – nõunik põllumajandusküsimustes

  • SCA, otsetoetused, põllumajanduse kaubandusküsimused, ühisturu organisatsioonid, maaelu areng

 

Katri TEESALU – nõunik kalandusküsimustes

  • kalavarude hindamine, kalandusläbirääkimised kolmandate riikidega, vaalad

 

Tarvo JÄRVE – nõunik põllumajandus- ja kalandusküsimustes

  • kalamajandus (sh kaubandus ja turg), fütosanitaaria, taimekaitsevahendid, väetised

 

 

Keskkonnapoliitika

Sekretär: Kersti Neeme, tel +32 2 227 4342

 

Ado LÕHMUS – nõunik keskkonnaküsimustes

  • ringmajandus, öko-innovatsioon, jätkusuutlik areng, ökomärgis, kemikaalid, keskkonnakorraldus, piiriülese keskkonnamõju hinnang, jäätmed, tootjavastutus, biomass, metsandus, merekeskkond.

Ivo KRUSTOK – nõunik keskkonnaküsimustes

  • looduskaitse, vesi, kliimamuutused, ETS, ESR, LULUCF, transpordisektori CO2, kliimamuutustega kohanemine, kasvuhoonegaaside seire ja aruandlus, Euroopa 2020, keskkonnainfo, välisõhk, aatomiküsimused, INSPIRE, GMO, fluoreeritud kasvuhoonegaasid.

 

Tööhõive, sotsiaalpoliitika, tervisekaitseküsimused

Sekretär: Tiiu Noobel, tel +32 2 227 4337

 

Thea TREIER – nõunik tööküsimustes

  • töösuhted ja tööturg, tööjõu vaba liikumine, tööohutus ja töötervishoid, tööhõive, sotsiaalsammas, EMCO, Euroopa poolaasta

 

Kati KEEL – nõunik sotsiaalküsimustes

  • sotsiaalpoliitika, sooline võrdõiguslikkus ja võrdne kohtlemine, ligipääsetavus, töö- ja pereelu ühitamine, sotsiaalkindlustuse koordinatsioon, sotsiaalsammas, SPC, Euroopa poolaasta

 

Tairi TÄHT – nõunik terviseküsimustes

  • tervishoid, rahvatervis, ravimid, meditsiiniseadmed, kemikaalid, e-teenused ja innovatsioon tervise- ja sotsiaalvaldkonnas

 

 

Haridus ja teadus, noored, kultuur

Sekretär: Tiiu Noobel, tel +32 2 227 4337 

 

Ülle KURVITS – nõunik haridus- ja noorteküsimustes

  • hariduspoliitika, noortepoliitika, keelepoliitika, kutsekvalifikatsioonide vastastikune tunnustamine, ERASMUS+ programm, Euroopa Solidaarsuskorpus, Euroopa Koolid

 

Ursula TUBLI – nõunik teadusküsimustes

  • teadusuuringud, Horisont 2020 (EL teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogramm)

 

Eike ELLER – kultuurinõunik

  • kultuurisuhted, kultuuripärand, sport